Silniki

Wół roboczy 2.0 CRDi 112 KM

Najsłabszy diesel nie grzeszył ani osiągami ani niskim zużyciem paliwa (przy dynamicznej jeździe oraz w mieście pali nawet 9-10 litrów). Niemożna natomiast narzekać na jego trwałość i drogie awarie. Pod tym względem sprawuje się wyśmienicie. Psuje się rzadko a naprawy są tanie. Nie posiada turbosprężarki o zmiennej geometrii ani filtra cząstek stałych. Ewentualna regencja turbo nie pociąga więc za sobą sporych kosztów.

Nowoczesny diesel 2.0 CRDi 140 KM

Mocniejszy diesel dużo lepiej sobie radzi z 1,5 tonowym SUV-em. Spala przy tym podobne a nawet trochę mniejsze ilości paliwa niż diesel 112 KM. Niestety jego eksploatacja będzie droższa a trwałość niższa.

2.0 benzyna 142 KM

Silnik benzynowy 2.0 o mocy 142 KM jest znaną i cenioną jednostką napędową wśród fanów koreańczyków. Pozytywne opinie można o nim znaleźć na forach Hyundaia Elantra oraz Coupe GK gdyż to prawie ta sama jednostka. Silnik ten w Sportage II wykazuje bardzo umiarkowany apetyt na paliwo: średnio 8-9 litrów a w mieście 10-11 litrów na 100 km to nie dużo jak półtora tonowego SUV-a ze 142 koniami pod maską. Znakomicie radzi sobie również z instalacją LPG. Na gazie spalając średnio około 11 litrów LPG. To trwała jednostka napędowa: przebiegi rzędu 300 000 km nie stanowią dla niej problemu. Wadą jest dynamika odczuwalnie gorsza niż 2.0 CRDi mimo podobnej mocy maksymalnej.

2.7 benzyna V6 175 KM

Widlasta V6 bardzo ładnie ryczy gdy osiąga wyższe obroty. Niestety silnik ten jest znacznie droższy w eksploatacji niż 2.0 benzyna: droga jest choćby sama wymiana rozrządu no i samo paliwo: w mieście potrafi spalić nawet 14 litrów a średnio musimy liczyć się z zużyciem na poziomie 10-11 litrów na setkę. Jazda nim jest bardzo przyjemna… ale ci którzy spodziewają się super osiągów będą zawiedzeni: silnik ten połączono z 4-ro biegową automatyczną skrzynią biegów i niestety osiągi nie są lepsze niż 2.0 CDRi szczególnie gdy ten ostatni jest wzmocniony chipem.

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

8 + 1 =